VARI - NOWOCZESNY SYSTEM DLA WYMAGAJĄCYCH UŻYTKOWNIKÓW

 

Czeski system jest obecnie najszerzej stosowaną modułową maszyną na rynku. Jego budowa - prosta i nieskomplikowana, koszty poszczególnych urządzeń i narzędzi oraz kompaktowość powodują, że system ten w tej kategorii znacząco przysłania konkurencyjne produkty, które często oferują rozwiązanie kompromisowe ale droższe. Cztery jednostki napędowe, dwie skrzynie biegów i kilkadziesiąt sprawdzonych maszyn (niektóre bezpośrednio podłączone do silnika) powodują, że jest to wielozadaniowa maszyna mogące zaspokoić potrzeby nawet dużego gospodarstwa czy ogrodu.Urządzenia z zestawu tworzą wespół wielofunkcyjną maszynę ,którą można stosować od wiosny do zimy.

 

 

 

 

 

 Podstawą częścią systemu jest jednostka napędowa ,która charakteryzuje się:

 

  •  Ekologicznym silnikiem czterosuwowym
  •  Małym zużyciem paliwa  ok  0,8 l/h
  •  Łatwym rozruchem
  •  Wysokim momentem obrotowym
  •  Automatycznym sprzęgłem odśrodkowym o średnicy 80 mm
  •  Optymalizowanym kołnierzem i rękojeścią o średnicy 25 mm
  •  Połączonym system antywibracyjnym
  •  Regulowaną rękojeścią w pionie i w poziomie z miejsca obsługi

 

Rodzaje silników :

Silniki do systemu VARI

 

 

Maszyny do bezpośredniego podłączenia do jednostek napędowych :

 

Narzędzia do bezpośredniego podłączania do silników

 

 

 

 

 

 

 

CZY WIESZ ŻE:

 

Podstawowa skrzynia biegów mikrociągnika , które koła zębate pracują w kąpieli olejowej, posiada trzy biegi do przodu i bieg wsteczny. Na pierwszym biegu zapewnia dużą siłę do orania. Na drugim biegu napędza kultywator lub ciągnie przyczepkę pod stromą górę. Na trzecim biegu jedzie z przyczepą z prędkością aż 13,5 km/h. Po włączeniu biegu wstecznego może cofać nawet setki metrów pod górkę. Cierny bieg wsteczny w kultywatorach pasowych służy tylko do awaryjnego małego cofnięcia maszyny, ale nie nadaje się do długotrwałej jazdy! Mikrociągnik posiada oś z kołami 12’’, która ma trójpozycyjne blokowanie kół ze sprzęgłem wolnobieżnym

 

 

 

SKRZYNIA BIEGÓW DSK- 317.1/S

 

 

Innowacyjna skrzynia biegów z żeliwa z biegiem wstecznym D S K-317.1/S

jest przeznaczona do orki, która wymaga ciężkiej maszyny z dużymi kołami i dobrą przyczepnością do podłoża.

Jednostka gotowa do pracy wraz np z pługiem do orki waży 250 kg, umożliwia to orkę aż do głębokości 18 cm. Do urządzenia można podłączyć jednoskibowy lub obracalny pług, wyorywujący lemiesz, kultywator lemieszowy, obsypnik ziemniaków,  włókę, brony, kultywator z walcem, spychacz itp. a także przyczepkę. Przez prostą zamianę kół na noże kultywujące uzyskamy kultywator rotacyjny (glebogryzarkę) o szerokości pracy  do 115 cm. 
 
 

 Przykład zastosowania:

 

 

 

AKCESORIA PASYWNE DO MIKROCIĄGNIKA DSK -317.1 ZNAJDZIESZ TUTAJ :

 

Narzędzia i akcesoria pasywne do systemu VARI

 

 

SKRZYNIA BIEGÓW DSK- 316.1

 

 

Skrzynia przekładniowa DSK-316 jest przeznaczona do koszenia i prac komunalnych, gdzie potrzebujemy małej i lekkiej maszyny, która musi się zmieścić np. pod krzaki w ogrodzie, nie może uszkodzić trawnika i musi być łatwa w  użytkowaniu. Takie warunki spełnia skrzynia biegów DSK-316 z możliwością wyłączenia napędu. Jest kompaktowa i lekka, a praca z nią jest bardzo wygodna. Szybka wymiana akcesoriów pozwala na wykorzystywanie tego zestawu przez cały rok do wszystkich prac komunalnych jak koszenie, mulczowanie, zamiatanie, zgarnianie i przetrząsanie siana, odśnieżanie itp. Przy pracy na większych przestrzeniach dla ułatwienia można stosować siedzisko AV-1. Ma możliwość odłączania napędu urządzenia. Skrzynia biegów DSK 316.1/PSZ jest wariantem dla najbardziej wymagających użytkowników. Ma jeden bieg do przodu i bieg wsteczny.

 

 

AKCESORIA PASYWNE DO MIKROCIĄGNIKA DSK -316 ZNAJDZIESZ TUTAJ :

 

Akcesoria i narzędzia do przekładni DSK316 VARI

 

Zestawy promocyjne :

VARI zestawy mikrociągników