Cub Cadet - amerykańska marka dla wymagających ogrodników

Marka Cab Cadet istnieje od 1961 roku. Produkty marki Cab Cadet to ciekawy design i charakterystyczne detale oraz wysoka jakość. To maszyny "Made in USA". Fabryki Cub Cadet zlokalizowane są w czterech stanach USA: Ohio, Kentucky, Misissipi i Tenessee. Ideą marki Cub Cadet jest hasło "Strongsville" czyli połączenie technologii ze stylem życia. 

Obecnie marka Cub Cadet jest częścią globalnego koncernu . Od lat jest numerem 1 w USA, a teraz dotarł także do Europy. Co oferuje ? Oprócz flagowych produktów czyli traktorów ogrodowych ma w swej ofercie kosiarki, akcesoria dla kosiarek i traktorów.


Dlaczego ? Co go wyróżnia? Jaki model wybrać? 

Dlaczego Cub Cadet?

* to solidna konstrukcja traktorów. Zaopatrzone w najlepszy z dostępnych na rynku systemów cięcia i zbierania trawy zapewniają świetne efekty w najkrótszym czasie. 

* to najmniejszy promień skrętu wśród traktorów dostępnych na rynku. Słowem jest to niezawodna maszyna w trudno dostępnych, skomplikowanych miejscach oraz na terenach bogatych w nasadzenia, przeszkody.

* to niezwykle wytrzymała rama odporna na duże przeciążenia. 

* to mocny i niezawodny układ napędowy, który sprawdza się w najcięższych warunkach, przy codziennej pracy. Solidne przekładnie biegów, sprawdzone i bezawaryjne silniki oraz najnowsza technologia.

 Gamę produktów  podzielono na trzy segmenty:

* Force Series - jest to podstawowa gama produktów, idealna dla wymagających, domowych ogrodów. Za niewysoką cenę otrzymujemy olbrzymią moc i wysokie parametry techniczne. Ta seria traktorów oznaczona jest literą "L".  Wyróżniamy zatem: traktory LT1, LT2 i LT3, kosiarki LM1, LM2, i LM3 oraz tzw. mini-ridery LR1, LR2 i LR3.

* Enduro Series - seria przeznaczona dla prawdziwych pasjonatów którzy chcą mieć maszyny z "najwyższej półki". Ta seria traktorów oznaczona jest literą "X". Wyróżniamy zatem: traktory XT1, XT2 i XT3; kosiarki XM1, XM2 i XM3, a zero turn ( 0 promień skrętu) XZ1, XZ2 i XZ3.

 

* Pro series - to segment maszyn dla zawodowców. Traktory w tym segmencie mają najwyższą moc i perfekcyjne osiągi, a także . Ta seria traktorów oznaczona jest literą "Z". Wyróżniamy tu: traktory typu zero-turn Z1 i Z5.

Czym jest mini-rider i zero-turn?

Mini-rider to traktorek o kompaktowych wymiarach, dzięki czemu łatwiej zmieści się w garażu czy szopie, a wysokie parametry techniczne urządzenia zadowolą najbardziej wymagające osoby.

 

Zero-turn to traktor o zerowym promieniu skrętu. Traktor tej serii obraca się wokół własnej osi i ma zastosowanie tam, gdzie potrzeba zwrotności i wysokiej precyzji w omijaniu przeszkód podczas pracy.