Cub Cadet - amerykańska marka dla wymagających ogrodników

 

Słyszycie - Cub Cadet. Z niczym Wam się tak nazwa nie kojarzy? Nigdy nie słyszeliście o tej marce? No cóż całkiem możliwe. Marka powstała w 1961 roku i od początku firmuje amerykański styl życia. Produkty sygnowane logiem odznaczają się nie tylko ciekawym designem i charakterystycznymi detalami ale tea wysoka jakością - sa to maszyny naprawdę "Made in USA". Zakłady Cub Cadet zlokalizowane sa w czterech stanach USA: Ohio, Kentucky, Misissipi i Tenessee. Ideą marki Cub Cadet jest hasło "Strongsville" czyli połączenie technologii ze stylem życia. Cub Cadet współuczestniczy w życiu lokalnych społeczności i promuje pewein określony styl życia.

Dziś Cub Cadet jest częścią globalnego koncernu . Od lat jest numerem 1 za oceanem a teraz dotarł także do Europy. A co oferuje ? Oprócz flagowych produktów czyli traktorów ogrodowych ma w swej ofercie kosiarki, akcesoria dla kosiarek i traktorów. Jesteście zainteresowani? Chcecie mieć w ogrodzie prawdziwy american dream? To dobrze trafiliście. Podstawowym produktem marki są traktory ogrodowe. I tu pojawia sie pytanie: dlaczego ? Czy wyróżniają się charakterystyczne żółte traktorki? Wreszcie jaki model wybrać?

Dlaczego Cub Cadet?

* to solidna konstrukcja traktorów. Zaopatrzone w najlepszy z dostępnych na rynku systemów cięcia i zbierania trawy zapewniają świetne efekty w najkrótszym czasie. Brzmi ciekawie?

* to najmniejszy promień skrętu wśród traktorów dostępnych na rynku. Słowem jest to niezawodna maszyna w trudno dostępnych, skomplikowanych miejscach oraz na terenach bogatych w nasadzenia, przeszkody. Zaintrygowani?

* to wytrzymała i niezwykle wytrzymała rama odporna na cięzkie warunki pracy. Traktory Cub Cadet są niczym legendrane amerykański krążowniki szos - niezniszczalne. Zaciekawieni?

* to mocny i odporny układ napędowy sprawdzający się w cięzkich warunkach i przy codziennej pracy. Solidne przekładnie biegów, sprawdzone i bezawaryjne silniki oraz technologia zostawiająca w tyle konkurencję. Zafascynowani?

wśród konkurencji wyróżnia się nie tylko kolorem:) Gamę produktów podzielono na trzy segmenty:

* Force Series - jest to podstawowa gama produktów, idealna dla domowych ogrodów ale wymagających domowych ogrodów. Za niewysoką cenę dostajecie olbrzymią moc i wysokie parametry techniczne. Traktory tu występujące mają oznaczenie literą "L". Czyli szukacie traktory o świetnych warunkach pracy ale w przystępnej cenie. Tak więc fanów tej grupy zainteresują traktory LT1, LT2 i LT3, kosiarki LM1, LM2, i LM3 oraz tzw. mini-ridery LR1, LR2 i LR3.

* Enduro Series - to segment dla bardziej wymagających konsumentów. Przenaczona dla ambitnych pasjonatów i miłośników gadżaciarskich maszyn z najwyższej półki - tu nie ma miejsce na tandetę. Występujące tu traktory mają oznaczenie literą "X" a więc traktory mają oznaczenie XT1, XT2 i XT3; kosiarki XM1, XM2 i XM3 a zero turny XZ1, XZ2 i XZ3.

* Pro series - to segment dla prawdziwych zawodowców. Traktory w tym segmencie występujące mają nbiezrównaną moc i perfekcyjne osiągi przy dużej trwałości. Oznaczenie segmentu literą "Z" jak zawodowcy a występują tu traktory typu zero-turn Z1 i Z5.

 

Na koniec: nie wiecie co to mini-rider? Albo zero-turn?

Mini-rider to traktorek o niewielkich wymiarach i dobrych parametrach technicznych. łatwo znajda miejsce w garażach, szopach, nie wymagaja wiele miejsca. Sa w porównnaiu do tradycyjnych traktoró zdecydowanie węzsze i mniejsze.

 

Zero-turn to traktor o zerowym promieniu skrętu. Traktor tej serii obraca sie wokół własnej osi a ma zastosowanie tam gdzie potrzeba zwrotności i szybko reagującej na przeszkody maszyny o dużej mocy.