AL-KO Dive 6300/4 wysokociśnieniowa pompa zanurzeniowa (113037)

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: AL-KO
  • Kod producenta: 113037
  • Waga: 11 kg
  • Dostępność: Towar dostępny Towar dostępny
  • 798,00 zł
  • Oblicz_raty_duckblue

Niemiecka firma od przeszło 80 lat dostarcza na rynki światowe sprzęt ogrodniczy i leśny wysokiej jakości. Produkuje też pompy różnego przeznaczenia.

Ciśnieniowa pompa zanurzeniowa, idealna do prostego zraszania trawnika po zasilanie rozbudowanych systemów nawodnień. Po podłączeniu modułu Hydrocontrol (112478) możliwe jest podłączenie pod system zasilania domu w wodę. Wypompowywanie ze zbiorników, wydobywanie wody ze studni/studzienek/innych zbiorników, zasilanie zraszaczy do trawy i bardziej złożonych systemów nawadniających w połączeniu z hydrokontrolerem – pompy głębinowe AL-KO łączą zalety pomp zanurzeniowych i pomp ogrodowych w jednym urządzeniu. Dzięki pompie głębinowej Dive 6300/4 możesz wreszcie podlewać swoje rośliny bezpośrednio ze studni lub cysterny. Szczególną zaletą tej pompy jest duża wydajność przy stale wysokim ciśnieniu. Pompa głębinowa Dive 6300/4 dzięki praktycznemu uchwytowi do przenoszenia, 10-metrowemu przewodowi zasilającemu i niewielkiej wadze zaledwie 10 kg może być używana zarówno jako mobilne, jak i stacjonarne urządzenie do od- lub nawadniania. Materiały odporne na korozję (stal nierdzewna) i bezobsługowe podzespoły gwarantują długoletnią pracę pompy. Unikalny system czterokrotnego uszczelnienia, składający się z ceramicznego uszczelnienia osiowego w obszarze wysokiego ciśnienia i potrójnego uszczelnienia wału silnika, skutecznie chroni napęd i elektronikę przed penetracją wody. Jest to ważne, ponieważ pompa głębinowa  Dive 6300/4 nie jest podłączona jak zwykła pompa ogrodowa nad ziemią, ale działa bezpośrednio w wodzie. Wlot pompy głębinowej AL-KO Dive 6300/4 jest wyposażony w sito ze stali nierdzewnej, aby chronić wnętrze przed zanieczyszczeniem. Ponadto, wał silnika jest wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co zapewnia szczególnie długą żywotność.
Dzięki wydajnemu silnikowi o mocy 1000 W i 4-stopniowemu napędowi pompa osiąga przepływ do 6300 l/h, co oznacza, że pompowanie odbywa się w mgnieniu oka. Jej maksymalne zanurzenie wynosi 7 m, a maksymalna wysokość podnoszenia 40 m. Maksymalna dopuszczalna średnica zanieczyszczeń wynosi 0,5 mm. Wylot pompy ma rozmiar 1 cala (33,3 mm).
Uwaga: Pompa głębinowa nie nadaje się do wody pitnej, a jedynie do wody użytkowej i wody zawierającej chlor (basenowej) o temperaturze poniżej 35° C. Nie nadaje się również do użycia w wodzie słonej, z agresywnymi chemikaliami lub zawierającej piasek.Silnik Elektryczny 230V
Moc silnika 1000 W
Maks. wysokość tłoczenia 40 m
Maks. głębokość zanurzania -
Maks. wydajność 6 300 l/h
Mechanizm napędowy pompy 4 wirniki
Dopuszczalna ziarnistość 0,5 mm
Śr. gwintu - wyjście 33,3 mm / 1"
Dł. przewodu zasilającego 10 m
Waga 9,3 kg