FERRIS IS2600Z traktor Zero-skręt amortyzowany

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Ferris
  • Kod producenta: 5901477
  • Waga: 743 kg
  • Dostępność: Towar dostępny Towar dostępny
    Czas realizacji: do 2 tygodni

Amerykańska firma powstała w 1909 roku i początkowo produkowała maszyny mleczarskie. W latach 80-tych XX wieku firma zauważyła braki na rynku i rozpoczęła produkcję maszyn ogrodniczych. Traktor zero-skręt (zero-turn) IS2600Z to unowocześniona wcześniejsza maszyna o symbolu 2500Z. Ten w pełni profesjonalny, amortyzowany traktor charakteryzuje się duża wydajnością, niezwykłą precyzja pracy i komfortem. Pełna amortyzacja maszyny powoduje większą stabilność na nierównościach, pochyłościach.

Układ zawieszenia składa się z z tylnych sprężyn na amortyzatorach i przednich niezależnych regulowanych sprężyn na amortyzatorach. Powoduje to, że maszyna pewnie się prowadzi, operator odczuwa dużo większy komfort. Niezwykle precyzyjny układ zawieszenia umożliwia niezależne poruszanie się każdego koła w górę i w dół, co rekompensuje nierówności trawnika. Amortyzacja odbywa się przy pomocy amortyzatorów Monroe.

Urządzenie tnące traktora jest podwieszone, unosząc się i opuszczając wraz z kołami maszyny. Eliminacja wstrząsów i drgań powoduje dłuższy okres eksploatacji maszyny oraz umożliwia koszenie nawet nierównych powierzchni.

Sercem traktora jest mocny trzycylindrowy silnik wysokoprężny o mocy 24KM i pojemności 993 ccm. Silnik ten pozwala na efektywną pracę na dużych powierzchniach.

Nowatorski układ tnący iCD™ zapewnia lepszy przepływ powietrza, najwyższą jakość cięcia. Ciekawostką jest regulacja wysokości oraz podnoszenie i opuszczanie układu tnącego, które odbywa się w łatwy sposób przy użyciu pedału.

Nowoczesne i solidne przekładnie hydrostatyczne ZT4400, w pełni demontowalna podłoga oraz łatwy dostęp do podzespołów podlegających serwisowaniu sprawia, że traktor ten nie sprawia problemów serwisowych. Plusem są wygodne regulowane siedzisko, zderzak chroniący silnik oraz pałąk ochronny ROPS zabezpieczający operatora przed uszkodzeniem.   

 
Silnik (producent) Yanmar
Silnik (typ) Wysokoprężny (diesel), 3 cylindry
Silnik (moc/pojemność/obroty) 14,4 kW/24 HP (2600 obr. / 993 ccm
Chłodzenie ciecz
Pojemnośc zbiornika paliwa 2 x 21 l paliwo ON
Agregat koszący iCD, trójnożowy, spawany wielowarstwowo
Szerokość koszenia 155 cm
   
Wysokośc koszenia 3,8 - 12,7 cm regulowana za pomocą pedału
Koła podporowe układu tnącego tak
Noże umieszczone na żeliwnych adapterach
Rozrusznik elektryczny
Skrzynia biegów hydrostatyczna HydroGear ZT4400
Sterowanie szybkością jazdy płynne przy pomocy dźwigni
Szybkośc jazdy 18 km/h przód/ 8 km/h tył
Ukłąd zawieszenia niezależne 4 kół, amortyzowane (amortyzatory Monroe)
Rozmiar kół (przód/tył) 13x6.5 / 24x12 cal
Opcje wyposażenia

* reflektory (opcja)

* zaślepka mieląca

* licznik motogodzin

Wydajnośc traktora

2,23 ha/h

System pracy

wyrzut tylny, mielenie

Gwarancja

4 lata

Waga

743 kg