Kosiarka elektryczna -na co zwrócić uwagę przy zakupie?

 

 

 

 

Stoisz przed wyborem zakupu kosiarki? Nie wiesz na jakie parametry techniczne zwrócić uwagę ? Udzielimy Ci kilku rad i wskazówek,aby dobrać odpowiedni model do Twoich potrzeb.

 

Silnik

 

W kosiarce elektrycznej występują 2 rodzaje silników:

Silnik komutatorowy (szczotkowy): charakteryzuje się wirnikiem o magnetowodzie wykonanym z pakietu blach elektrotechnicznych wyposażonym w uzwojenie połączone z komutatorem, po którym ślizgają się doprowadzające prąd szczotki węglowe.Silniki komutatorowe prądu przemiennego mają duży moment rozruchowy, nie potrzebują kondensatora jak jednofazowe silniki indukcyjne, są od nich lżejsze i osiągają wyższe obroty.

Polecamy:

http://wimet.poznan.pl/stiga-collector-40e.html

http://wimet.poznan.pl/al-ko-classic-3-85-e-silver-1300w.html

Silnik indukcyjny (bezszczotkowy) :rodzaj silnika elektrycznego zasilanego prądem stałym, w którym zamiast szczotek zastosowano elektrycznie sterowany komutator, cewki są nieruchome a magnesy znajdują się na wirniku. Główną zaletą silników bezszczotkowych jest dużo wyższa trwałość i niezawodność wynikająca z wyeliminowania z konstrukcji szczotek, będących najczęstszą przyczyną awarii oraz najszybciej zużywających się elementów mechanicznych silnika. Eliminacja szczotek zapewnia cichszą pracę silnika.

Polecamy:

http://wimet.poznan.pl/wolf-garten-a-340-e.html

http://wimet.poznan.pl/alko-comfort-34e-kosiarka-elektryczna.html

 

Moc silnika kosiarki

Powierzchnia ogrodu jak i gęstość oraz wysokość trawy mają znaczenie o doborze mocy danej kosiarki.W kosiarkach o szerokości koszenia 33 cm silnik powinien mieć moc minimum 1000 W, natomiast dla 39 cm jest to około 1300–1500 W. Gdy mamy szerokośc roboczą koszenia wynoszącą 40–43 cm zastosujmy silnik o mocy 1600 W a dla urządzeń o szerokości koszenia 46 cm – 1800 W.Trzeba pamiętać, że moc przekłada się na wydajność urządzenia i jego wytrzymałość.

Polecamy:

http://wimet.poznan.pl/wolf-garten-a-400-e.html

 

Szerokość koszenia i wielkość kosza

Szerokość koszenia należy rozpatrywać pod kątem wielkości powierzchni i czasu, który możemy poświęcać na koszenie trawnika – im większa szerokość, tym krótszy czas koszenia. Im większy kosz tym rzadsze opróżnianie i oszczędność czasu.

Polecamy:

http://wimet.poznan.pl/alko-comfort-464e-kosiarka-elektryczna.html

http://wimet.poznan.pl/stiga-kosiarka-elektryczna-combi-48-es.html

 

Urządzenie z systemem mulczującym 

Gdy problemem staje się składowanie ściętej trawy powinniśmy zainwestować w urządzenie z systemem mulczującym. Wtedy skoszona trawa jest wielokrotnie rozdrabniana a kosiarka automatycznie rozrzuca ją równomiernie po trawniku. Rozkładająca się trawa użyźnia glebę, tworzy BIO nawóz i wzmacnia systemy korzeniowe murawy.

Polecamy:

http://wimet.poznan.pl/stiga-kosiarka-elektryczna-combi-36-e.html

http://wimet.poznan.pl/wolf-garten-a-340-e.html

 

Regulowana wysokość koszenia 

 

 

Podstawowe urządzenia mają regulację na ośce - oznacza to, że przy zmianie wysokości koszenia musimy przechylić kosiarkę i pod spodem zmienić oś łączącą koła na odpowiednią wysokość. Nowocześniejsze modele mają regulację centralną, w której za pomocą jednej dźwigni w prosty i szybki sposób zmieniamy wysokość koszenia całego urządzenia.

Polecamy:

http://wimet.poznan.pl/stiga-kosiarka-elektryczna-combi-36-e.html

http://wimet.poznan.pl/alko-classic-42e-plus-kosiarka-elektryczna.html

http://wimet.poznan.pl/wolf-garten-a-370-e.html

 

Wyłącznik kosiarki

Podstawowe modele mają wyłącznik zazwyczaj po prawej stronie a dotyczy to typów kosiarek jednoręcznych.

Polecamy:

http://wimet.poznan.pl/stiga-collector-40e.html

Modele rozbudowane mają wyłącznik na całej długości rękojeści co ułatwia pracę obiema rękami.

Polecamy:

http://wimet.poznan.pl/wolf-garten-a-370-e.html

 

Kupując kosiarkę zwróć uwagę, na dostęp do części

Ważne przed wyborem produktu gotowego zorientować się czy dana marka posiada serwisy z częsciami i jest w stanie zapewnić gwarancyjną i pogwarancyjną obsługę klienta .

Polecamy strony z częściami:

http://www.alko-serwis.pl/

http://www.mtd-serwis.pl/